Modne dekoracje ścienne w stylu vintage

Wnętrze

Modne aranżacje ścienne w klimacie vintage – elegancja w dobrym stylu

Vintage to styl, który zdobył serca wielu osób chcących wprowadzić do swojego mieszkania nutkę elegancji i oryginalności. Z pewnością jednym z najlepszych sposobów na stworzenie klimatu vintage w pomieszczeniu jest odpowiednie ozdobienie ścian. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na modne dekoracje ścienne w stylu vintage.

  1. Tapety w kwiatowe wzory

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stylu vintage są kwiatowe motywy. Stąd też doskonałym rozwiązaniem na ozdobienie ścian jest tapeta w kwiatowe wzory. W tym sezonie modne są szczególnie delikatne, pastelowe kolory, które doskonale wpisują się w klimat vintage. Nie zapominajmy jednak, żeby nie przesadzić i nie dekorować taką tapetą wszystkich ścian w pokoju – kilka miejscowej dekoracji zawsze wystarczy.

  1. Mapy

Kolejnym sposobem na wprowadzenie klimatu vintage do wnętrza jest zawieszenie na ścianie mapy. Może to być zarówno stara mapa świata, jak i mapa Polski. Warto zwrócić uwagę na detale – bardziej zniszczone i pokolorowane wydania będą prezentować się oryginalniej, niż nowe, idealnie wyglądające mapy.

  1. Ramki i grafiki

Niezwykle popularnymi ozdobami w stylu vintage są stylowe ramki oraz grafiki. W zależności od pomieszczenia, w którym chcemy umieścić tego typu dekoracje, możemy zdecydować się na ramki z drewna, metalu lub plastiku. Co ciekawe, grafiki występują w różnych klimatach – od wakacyjnych po wiktoriańskie.

  1. Stare reklamy

Kolejnym, bardzo oryginalnym sposobem na dekorację ścian w stylu vintage jest zawieszenie starych reklam. Mogą to być zarówno reklamy z lat 20. XX wieku, jak i bardziej współczesne (np. z lat 60-tych). Dobrym pomysłem jest oprawa takiej reklamy w stylową ramkę lub postawienie na półce.

  1. Ozdoby wiszące

Pokój w stylu vintage możemy uzupełnić o różnego rodzaju ozdoby wiszące. Mogą to być np. stylowe lustra, przepiękne lampki z kryształami czy stroiki z suszonych kwiatów. Takie ozdoby doskonale wpisują się w klimat vintage i nadają pomieszczeniu dodatkowy urok.

Podsumowując, dekoracje ścienne w stylu vintage to doskonały sposób na wprowadzenie do mieszkania oryginalnego nastroju. Warto postawić na pomysłowość i eksperymentować z różnego rodzaju elementami dekoracyjnymi, by stworzyć wyjątkowy, pełen stylu klimat.