Wnętrza w stylu boho – swoboda i kreatywność w dekoracji

Wnętrze

Wnętrza w stylu boho – swoboda i kreatywność w dekoracji

W ostatnim czasie, popularne w aranżacji wnętrz stały się style dekoracyjne, które kojarzą się z wolnością, swobodą, ale i kreatywnością. Jednym z takich stylów jest boho, który łączy w sobie elementy zaczerpnięte z kultur różnych regionów świata. Aranżując wnętrza w stylu boho, nie ma sztywnych reguł, ale jednego możemy być pewni – nasze pomieszczenia nabiorą indywidualnego charakteru, co będzie odzwierciedlać nasze podejście do życia.

Swoboda i luz – boho jako styl życia

Boho nie jest tylko stylem dekoracyjnym, ale również podejściem do życia. Charakteryzuje go wolność, luz i swoboda. Wnętrza w stylu boho to przede wszystkim przestrzeń i możliwość wyrażania siebie. Nie ma tu sztywnych koncepcji, a całość tworzona jest w oparciu o indywidualne potrzeby. Niezależnie od tego, czy mamy małe, wielkie, czy nieco skomplikowane wnętrze, w stylu boho znajdziemy rozwiązania, które oddadzą jego unikalny charakter.

Kreatywność i boho – nietuzinkowy styl dekoracji

Boho daje ogromną swobodę w wyborze elementów dekoracyjnych – od kolorów, po motywy, faktury i materiały. Wśród dekoracji boho znajdziemy wszystko, od etnicznych wzorów, po kwiaty, rośliny i motywy zwierzęce. Wszystko to połączone razem tworzy stylową całość, która zachęca do wykorzystania artystycznego talentu i inwencji twórczej. W boho pozwala się na tworzenie nietuzinkowych kompozycji z wykorzystaniem najróżniejszych przedmiotów. Tkaniny, tapety, ręcznie malowane meble, lampy, dywany, witraże, ceramika, metal, drewno, ratan, plecionki – wszystko zespojone ze sobą w jednym miejscu tworzą harmonijną całość.

Kolor i wzory – kluczowe elementy w stylu boho

W stylu boho kolorów i wzorów nigdy nie jest za dużo! Możemy łączyć ze sobą kolory pastelowe z mocnymi, a patterny z geometrycznymi figurami. Ważne, by całość była uszlachetniona delikatnymi dodatkami w metalicznym kolorze, by wyrazić tzw. „hippie glamour”. Połączenie bieli z brązem oraz koloru turkusu przez dodatki z tropikalnym motywami zrobi fajny klimat.

Przestrzeń na luzie – boho w swojej naturze

Boho to styl, który warto rozumieć jako przestrzeń na luzie. Nie ma tutaj miejsca na zbyt dużą ilość mebli, dlatego prosta aranżacja wnętrz nabierze swobody i przestrzeni. Wskazane są hockiny, tyłki, pufy, poduchy na ziemi i miękkie dywany. Obowiązkowo w tartanę lub frędzle, by całość była wygodna i szczególna, a jednocześnie uciekała od standardowego podejścia do aranżacji wnętrz.

Podpis zdjęcia: W stylu boho to przede wszystkim przestrzeń i możliwość wyrażania siebie. Nie ma tu sztywnych koncepcji, a całość tworzona jest w oparciu o indywidualne potrzeby.

Podpis zdjęcia: Wnętrza w stylu boho to przede wszystkim przestrzeń i możliwość wyrażania siebie. Nie ma tu sztywnych koncepcji, a całość tworzona jest w oparciu o indywidualne potrzeby.