Jak zaaranżować taras lub balkon w miejskim stylu

Wnętrze

Miejski Styl na Twoim Tarasie lub Balkonie

Śledząc trendy, styl miejski zdobył ostatnio spore uznanie wśród miłośników wystroju wnętrz. Nie zaskakuje zatem, że coraz częściej spotyka się ten styl również w aranżacji tarasów i balkonów. Dlaczego warto zdecydować się na miejski styl? Jakie elementy można w nim wykorzystać? Jakie kolory i dodatki pasują do takiej aranżacji? Dowiecie się z naszego artykułu!

Styl miejski – co to takiego?

Miejski styl to połączenie cech minimalizmu, nowoczesności i surowego przemysłowego designu. Charakteryzuje się przede wszystkim używaniem surowych materiałów, takich jak metal, beton, szkło czy cegła.
W takiej aranżacji miejsca, błyskawicznie widać, że mniej, to wcale nie więcej. Aranżacja nie powinna być przeładowana detalem i ozdobami, zamiast tego liczą się przemyślane rozwiązania i wybór odpowiedniej kolorystyki.

Miejski styl na Twoim tarasie

  1. Surowe i minimalistyczne meble

Charakterystyczne dla stylu miejskiego są surowość i minimalizm. Wybierając meble na taras lub balkon zwróćmy uwagę na ich prostą formę i przede wszystkim materiał, z którego są wykonane. Obowiązkowo wybierzmy meble wykonane z drewna, metalu lub betonu. Jeśli nie chcemy zbyt dużo wydawać, można skorzystać z alternatywnych rozwiązań i zrobić na przykład stół z palet.

  1. Cementowe donice

Do aranżacji w stylu miejskim pasują donice wykonane z betonu lub cementu. Mogą one przybrać różne kształty i rozmiary, a dzięki swojej prostocie i pozbawieniu zbędnych elementów, idealnie wpisują się w minimalistyczną stylistykę.

  1. Elementy stalowe

Stalowe elementy to niezbędna ozdoba w stylu miejskim. Powieszone na ścianie bądź jako element konstrukcyjny mebli, pięknie ożywiają aranżację. Przykładowo, wykorzystanie metalowych półek na zioła czy kwiaty wprowadza do aranżacji dodatkowego charakteru.

  1. Rośliny

Rośliny to element, który wprowadza do stylu miejsce dodatkowe ciepło i naturalność. Mimo surowości i nowoczesnego klimatu, idealnie wpasowuje się w taką aranżację uprawianie aromatycznych ziół czy małych roślin. Polecamy np. rośliny jak: dracena, fikus, sansewieria czy monstera.

  1. Przedłużenie wnętrza na zewnątrz

Aranżacja w stylu miejskim, to sposób na to, żeby twój taras był kontynuacją Twojego mieszkania. Włączając w aranżację kilka elementów, które z łatwością możesz przenieść do mieszkania, powstanie spójny i bardzo stylowy klimat. Warto, aby meble na balkonie lub tarasie były w podobnym kolorze do mebli w salonie.

Aranżacja w stylu miejskim na Twoim balkonie lub tarasie nie musi być trudna! Kilka dodatków i prostych rozwiązań, odmienią całkowicie przestrzeń, a w efekcie pozwolą odpowiadać na trendy we wnętrzach i odważnie eksperymentować z modnymi stylami!