Meble fornirowane – elegancja i wyrafinowanie w każdym wnętrzu

Wnętrze

Meble fornirowane – elegancja i wyrafinowanie w każdym wnętrzu

Od wieków meble stanowią esencję wyrafinowania oraz klasy. Dziś jednak nie wystarczy, żeby meble były tylko piękne, ludzie oczekują od nich znacznie więcej. Meble powinny posiadać funkcjonalność, nowoczesne wzornictwo, a także dawać poczucie wygody. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że na rynku istnieje produkt, który oferuje całą paletę zalet, a mianowicie – meble fornirowane.

Historia mebli fornirowanych

Meble fornirowane kojarzą nam się głównie z barokowymi świątyniami oraz pałacami, a także nobliwymi biurami. Jednak technika fornirowania jest znacznie starsza i wywodzi się z Egiptu, gdzie stolarze wymyślili sposób polegający na łączeniu cienkiego płata drewna z tańszym gatunkiem za pomocą kleju. Początkowo fornirowanie stosowane było głównie na skrzyniach, meblach i przedmiotach codziennego użytku. Sztandarowe wyroby fornirowane powstały w epoce renesansowej we Włoszech i od tamtego czasu fornirowanie zyskało w Europie na popularności.

Technika fornirowania

Meble fornirowane to wyroby powstałe z połączenia dwóch elementów – drewnianej bazy z cienkimi płatami drewna przyklejonymi na wierzchu w celu osiągnięcia pożądanej faktury oraz koloru. Płaty te wycinane są z określonego gatunku drewna, a potem ułożone na drewnianej bazie i sklejone za pomocą kleju. Fornirowanie to metoda pozwalająca na osiągnięcie bogactwa faktur i kolorów, a także dekoracyjnych ornamentów.

Zalety mebli fornirowanych

  • Elegancki wygląd – meble fornirowane zawsze prezentują się bardzo elegancko i luksusowo. Jednak skromna forma tych mebli pozwala na harmonijne wkomponowanie ich w każdą aranżację wnętrza.
  • Trwałość i wytrzymałość – dzięki technologii fornirowania meble są bardzo odporne na uszkodzenia oraz trudnościeralne. Fornir jest elastyczny, dzięki czemu meble są mniej podatne na uszkodzenia niż meble z litego drewna.
  • Wysoka jakość – meble fornirowane to produkty wykonane z najlepszej jakości drewna, które doskonale prezentują się w każdym pomieszczeniu.
  • Ekonomiczność – dzięki zastosowaniu tańszych gatunków drewna do bazy, jak również dzięki oszczędności w procesie produkcji (np. mniejsze zużycie materiałów), meble fornirowane są tańsze niż ich odpowiedniki z litej płyty drewnianej.

Mebel fornirowany w Twoim wnętrzu

Mebel fornirowany to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie piękno, klasę oraz wysoką jakość wykonania. Jeśli dzień w dzień chcesz cieszyć się piękną aranżacją, to meble fornirowane są dla Ciebie. Meble te są bez wątpienia jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań aranżacyjnych i mogą być z powodzeniem stosowane w wielu przestrzeniach – od gabinetów i salonów po sypialnie.

Podsumowanie

Meble fornirowane zyskały na popularności w ciągu ostatnich lat, zwłaszcza w Polsce, gdzie produkty te cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli szukasz wyjątkowego produktu, który będzie zarówno elegancki, jak i funkcjonalny, to meble fornirowane są idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim wprowadzisz do Twojego wnętrza luksus i piękno, a jednocześnie będziesz miał pewność, że wyrób ten będzie Ci służył przez długie lata.