Dekoracje okienne DIY – personalizuj swoje wnętrze

Wnętrze

Artykuł:

Dekoracje okienne DIY – personalizacja wnętrza domu

Okna to nie tylko praktyczny element w domu, ale także ważny element dekoracyjny. Dlatego warto zadbać o to, aby wyglądały pięknie i cieszyły oko. Mniejsze i większe rozmiary okien nie wpływają na możliwość ozdobienia ich proponowanymi przez nas dekoracjami DIY. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na ozdoby okienne, które poza atrakcyjnym wyglądem, dadzą także zadowolenie z wykonania ich własnoręcznie.

  1. Pomysł na klamki jako ozdoby okienne

Klamki to potencjalne ozdoby, które często pomijamy w swoich dekoratorskich planach. Tymczasem, wykorzystanie pomysłowy klamki jako podpory dla zasłonek, czy oparcia dla roślin, stanowi ciekawy element dekoracyjny. Wystarczy wykorzystać starą klamkę i dzięki lekkiej ingerencji, zamienić ją w służącego dekoracyjnym celom “sprzymierzeńca”. Dodatkową zaletą jest fakt, że klamki często można zdobyć tanio na różnego rodzaju targach.

  1. Pomysł na zasłonki z DIY frędzlami.

Zasłonki to kluczowe elementy okien, w których stylowych kamuflażach stanowią cieżar ozdobny osłon dla naszego dzieła – okien. Zaletą zasłonek z frędzlami jest to, że są proste do wykonania i nie wymagają wielu umiejętności. Wystarczy tylko wybierać kolorowe frędzle, które pasują do twojego wnętrza, lub wykorzystać cienki kabel, ozdobną koronkę i połączyć oba elementy w całość. W ten sposób, można stworzyć unikalną dekorację okienną, która stanowi dopełnienie do wystroju pomieszczenia.

  1. Pomysł na dekoracyjne sznurki do zasłonek.

Sznurki do zasłonek wprowadzają odrobinkę artystycznego piękna do wnętrza. Są to proste, a zarazem bardzo efektowne dekoracje, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Aby stworzyć taką dekorację, wystarczy parę szeregu koronkowych gwiazdek lub kulek i zdobić nimi przestrzeń pomiędzy zasłonami. Stworzone w ten sposób ozdoby okienne poprawiają ogólną atmosferę w domu i wprowadzają do niego urokliwe wykończenie.

  1. Pomysł na przyciemniane zasłony z zaciąganymi paskami.

Przyciemniane zasłony to rozwiązanie dla tych, którzy lubią ciszę i spokój, a jednym z przypadków do wyłączenia dźwięków pochodzących ze źródła zewnętrznego jest zamknięcie się w czterech ścianach. W przypadku, gdy chcemy zaciągnąć boczne zasłony, służące do przyciemnienia pokoju, warto zastanowić się nad włożeniem kilku pasków o różnych długościach i fakturach, tak żeby nadać strukturę i nierówności dla bocznych elementów. Dzięki temu, nawet zasłona po zaciągnięciu pozbawiona zostanie monotonnej pustki uniwersalności.

  1. Pomysł na fototapetę z autorskim zdjęciem.

Fototapeta z autorskimi zdjęciami to świetne rozwiązanie do osłonięcia okna i jednocześnie, posiadanie unikalnych dekoracji okiennych. Wystarczy, że na takiej fototapetę wybierzemy ulubione miejsce z naszego miasta, bądź z wakacyjnego pobytu. W ten sposób, podczas patrzenia przez okno, możemy poczuć się jakbyśmy byli w dużo bardziej pięknych miejscach, nie opuszczając naszych naszych czterech ścian.

Podsumowanie

Dekoracje okienne DIY, to dobry sposób na to, aby nadać prywatnym czterem ścianom indywidualnego charakteru. To proste i przyjemne zajęcie, które pozwala na wyczarowanie dekoracji okiennej zgodnie z upodobaniem i stylem. Wystarczy kilka kolorowych frędzli, “zastarzała” klamka czy ciekawe zdjęcie, aby poczuć się w domu, jak w miejscu naprawdę wyjątkowym.