Modne kolory ścian – odkryj najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Wnętrze

Co roku panuje w modzie wnętrzarskiej jakiś inny kierunek, a popularność kolorów na ścianach może odzwierciedlać różne trendy. Odkryjmy razem najnowsze tendencje w aranżacji wnętrz i dobre pomysły na kolorystykę ścian!

 1. Kolor roku 2021
  Zgodnie z wyborem Instytutu Pantone, kolor roku 2021 to Ultimate Grey i Illuminating Yellow – delikatny szary i słoneczna żółć. Kolor szary ścienne jest w rzeczywistości kolorem uniwersalnym, ponieważ można go używać praktycznie w każdym stylu pomieszczenia, a żółty kolor to idealny sposób na wprowadzenie trochę słonecznej energii do twojego wnętrza.

 2. Pastelowe odcienie
  Mając na uwadze świat modnych wnętrz, pastelowe kolory są wciąż bardzo popularne. Bardzo modne ostatnio są ciemne, pastelowe odcienie takie jak: ciepła mięta, jasna lawenda, słodki róż, niebieski pastel i błękit. Ciemniejsze odcienie pasteli na ścianach stworzą piękny i ciepły kontrast z jasnymi meblami .

 3. Ciemniejsze kolory
  W ostatnich latach ciemne, głębokie kolory stały się bardzo modnym trendem, a te kolory są wciąż bardzo popularne. Ciemny granat, zielony butelkowy, bordowy oraz czarny to kolory, które natychmiast dodają klasycznego stylu do twojego pokoju. W połączeniu z jasnymi meblami i akcentami będą prezentować się niesamowicie elegancko.

 4. Kolorowe akcenty
  Kolorowe akcenty na ścianie to bardzo popularny trend w 2021 roku. Wprowadź na ścianę kolorowy dekor lub wybierz kolor, który występuje w innych elementach wnętrza, dzięki temu stworzysz harmonijną całość. Odcienie zieleni zawsze się sprawdzają, budują atmosferę spokoju i relaksu.

 5. Metaliczne kolory
  Kolory metaliczne to w tym roku absolutna nowość, ale są one już bardzo lubiane. Odcienie złotych, miedzianych, chromowych i srebrnych pojawiają się na meblach lub w akcentach dekoracyjnych, ale dlaczego nie wprowadzić tych kolorów na ścianę? W połączeniu z jasnymi meblami i akcentami będą prezentować się niesamowicie elegancko.

Podsumowanie
Kolor na ścianach to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na całe wnętrze. Odkryjmy razem najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, które znajomościa potrafią odmienić każde mieszkanie. Dzięki temu z łatwością wykorzystasz wybrane odcienie na ścianach, które wykreują piękny styl i będą podkreślały całe twoje wnętrze. Pamiętaj, aby w tym roku zdecydować się na jasne, pastelowe kolory, ale nie zapomnij, że również ciemne, głębokie i metaliczne odcienie powinny znaleźć się w twoim domu.