Aranżacja wnętrza w stylu glamour a boho – luksus i swoboda

Wnętrze

Aranżacja wnętrza w stylu glamour a boho – luksus i swoboda

Luksus i swoboda, elegancja i nonszalancja, to właśnie cechy charakterystyczne dla połączenia dwóch stylów – glamour i boho. Aranżacja taka spotka się z uznaniem każdego, kto pragnie stworzyć przestrzeń, w której poczuje się wyjątkowo, a jednocześnie zrelaksowany.

  1. Glamour – elegancja i przepych

Styl glamour to elegancja, bogactwo, przepych i blask. Charakteryzuje się on używaniem szlachetnych materiałów, kamieni szlachetnych, złota i srebra. W takim wnętrzu nie może zabraknąć kryształowych żyrandoli, pięknych haftów, sztucznych futer, zwierciadeł i elementów dekoracyjnych z błyszczących materiałów.

  1. Boho – swoboda i nonszalancja

Natomiast styl boho to przede wszystkim swoboda i nonszalancja. Króluje w nim używanie kolorów, różnorodnych wzorów, kwiatów oraz ekologicznych materiałów. W takim wnętrzu bardzo dobrze sprawdzą się elementy drewniane, rattanowe, wiklinowe i plecione.

  1. Połączenie stylów glamour i boho

Połączenie stylów glamour i boho to przede wszystkim harmonia przeciwieństw. Należy tu jednak uważać, aby nie przesadzić w żadnym z nich. Najważniejsze jest, aby cała aranżacja była spójna, estetyczna i przede wszystkim funkcjonalna.

W takim stylu bardzo dobrze sprawdzą się na przykład:

  • duże, wygodne kanapy z miękkimi poduszkami w ozdobnych poszewkach
  • rustykalne, drewniane meble, np. stół jadalny i krzesła
  • dywany z miękkiego, naturalnego materiału, takie jak wełna czy jedwab
  • designerskie lampy o ciekawych, nietypowych kształtach
  • małe, świecące dekoracje, np. lampki LED, świeczki czy wazony z kwiatami
  1. Kolorystyka i motywy

W stylu glamour dominują kolory ciepłe, takie jak złoty, srebrny, beżowy, ecru czy różowy. W połączeniu z elementami charakterystycznymi dla stylu boho, można tutaj wprowadzić do wystroju ciepłe, żywe kolory takie jak turkus, fiolet czy zielony.

Niezbędnym elementem stylu boho są wzory roślinne, zwłaszcza kwiaty. Mogą one pojawić się na pościele, narzutach, zasłonach czy tapicerowanych meblach.

  1. Podsumowanie

Połączenie stylu glamour i boho to niezwykle interesująca aranżacja wnętrza, która łączy w sobie bogactwo i przepych z lekkością i nonszalancją. Warto przy jej aranżacji kierować się przede wszystkim własnym gustem, a jednocześnie pamiętać o funkcjonalności oraz dopasowaniu wszystkich elementów do siebie. Dzięki temu przyjemność z przebywania w takim wnętrzu będzie jeszcze większa.