Wnętrza w stylu boho a industrialnym – swoboda i surowość w jednym

Wnętrze

Wnętrza w stylu boho a industrialnym – swoboda i surowość w jednym

Boho i industrial – dwa pozornie sprzeczne style, które w ostatnim czasie zyskują coraz większe zainteresowanie. Ich połączenie może wprawdzie wydawać się nietypowe, ale w efekcie przynosi interesujący i niepowtarzalny efekt. Wprowadzenie do wnętrza elementów charakterystycznych dla obydwu stylów – swobody boho oraz surowości industrialnej – pozwala na stworzenie efektownej i jednocześnie praktycznej przestrzeni.

W stylu boho i industrialnym najważniejsza jest wolność i swoboda

Wnętrza w stylu boho nawiązują do klimatów hipisowskich i artystycznych lat 60-tych i 70-tych. Charakteryzują się one przede wszystkim rzucającymi się w oczy wzorami, jaskrawymi kolorami i pozytywną, beztroską atmosferą. Industrial natomiast to styl inspirowany fabrykami i magazynami. Charakteryzuje go surowość, minimalistyczny wystrój i duże przestrzenie. W połączeniu tworzą one harmonijne i stylowe wnętrza, w których najważniejsza jest wolność i swoboda. W takim pomieszczeniu można się naprawdę zrelaksować i odpocząć.

Łączenie różnych materiałów, kolorów i stylów

W stylu boho i industrialnym świetnie sprawdzą się meble oraz dodatki wykonane z różnych materiałów. Metalowe, szklane i betonowe elementy industrialne pozwolą stworzyć surową aranżację, która zostanie ocieplona dzięki dodatkom w klimacie boho. Meble drewniane, tekstylne czy miękkie poduszki w jasnych kolorach i zwiewne firany to przykłady takich elementów.

Niezapomniane dodatki

Podczas aranżacji wnętrz w stylu boho i industrialnym nie można zapomnieć o dodatkach. Lampy przemysłowe, kolorowe ręcznie robione dywany, kaktusy czy wiele gałęzi to tylko niektóre przykłady takich elementów. Warto pamiętać, że dodatki są istotnym elementem, który wprowadza do pomieszczenia charakter i styl. Bez nich wnętrze nie byłoby tak charakterystyczne i ciekawe.

Galaktyczna jadalnia w stylu boho i industrialnym

Co sądzicie o jadalni w stylu boho i industrialnym? Ciepła, przyjazna, ale zarazem surowa. W takim pomieszczeniu można poczuć się jak w kosmosie. Ciemne ściany, surowe betonowe elementy, przepychem zdobione dywany i kolorowe poduchy. W takiej będą czuć się dobrze zarówno miłośnicy swobody i boho, jak i ci, którzy cenią sobie surowe i kontuarowe klimaty industrialne.

Podsumowanie

Artykuł pokazuje, jak wiele możliwości daje łączenie stylów, które pozornie wydają się być ze sobą niekompatybilne. Wnętrza w stylu boho i industrialnym pozwolą nam poczuć się komfortowo i swobodnie. Śmiała aranżacja, łączenie różnych materiałów, kolorów i stylów, a także dodatki sprawia, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Jest to opcja dla osób, które nie boją się eksperymentować i chcą, aby ich mieszkanie było niepowtarzalne i przyciągało uwagę.