Aranżacja wnętrza w stylu retro a boho – kolorowe wzory i przytulność

Wnętrze

Retro a boho – kolorowe wzory oraz przytulność: zestawienie stylów w aranżacji wnętrz

Połączenie stylów retro oraz boho to modna inspiracja w aranżacji wnętrz. Wspólnym mianownikiem tych dwóch trendów jest przytulność, kolorowe wzory i użycie naturalnych materiałów. Dzięki harmonijnemu zestawieniu tych elementów, tworzy się idealne miejsce relaksu, pracy oraz zabawy. W tym artykule przedstawimy, jak połączyć ze sobą dwa style, by uzyskać unikalny efekt.

  1. Dużej roli w aranżacji nadają detale retro

Styl retro wyróżnia się zdecydowanymi kształtami, intensywnymi kolorami oraz zestawieniem różnych faktur. Wnętrza urządzone w tym stylu zdecydowanie zwracają uwagę. Ważnym elementem w aranżacji wnętrz w stylu retro są detale – np. oryginalne meble w stylu mid-century, dodatki ze złota lub marmuru, geometryczne wzory czy ciekawe lampy w stylu lat 60. XX wieku.

  1. Boho – kombinacja wzorów i naturalnych materiałów

Boho to styl pełen luzu i swobody. Charakterystyczny dla niego jest użycie jasnych, naturalnych materiałów, takich jak drewno czy rattan oraz kombinowanie wzorów. Wnętrza w stylu boho to często meble z wikliny, piękne makramy, kwiatowe wzory lub delikatne kolisty motywy.

  1. Kolorowe wzory – połączenie stylów i detali

Łącząc ze sobą styl retro oraz boho, warto pamiętać o konieczności zastosowania kolorowych wzorów i detali. W tym przypadku zdecydowanie można pozwolić sobie na więcej, łącząc odważne, vintage’owe tapety ze zdobieniami z naturalnego lnu. Alternatywą może być zestawienie oryginalnej lampy sufitowej w stylu mid–century z wiklinową szafą. Warto też zastosować akcenty ze swojego regionu, np. ręcznie robione ceramiki związane z określoną kulturą.

  1. Naturalne materiały – kluczowe w boho

Naturalne materiały to kluczowy element w stylu boho – od drewna po rattan czy wiklinę. W połączeniu z dodatkami związane z retro, szybko powstanie harmonijna aranżacja. Grube, obite stoliki kawowe z ciemnego drewna świetnie wpisują się w klimat stylu retro i doskonale sprawdzą się w mieszkaniach urządzonych w stylu boho.

  1. Przytulność – kluczowa dla obu stylów

Każde wnętrze powinno być przede wszystkim przytulne i komfortowe. W połączeniu stylów retro oraz boho, kluczowe jest zastosowanie delikatnych tkanin, miękkich tkanin i dodatków, które zapewnią domownikom wypoczynek i relaks. Delikatne poduszki, pledy czy dywany zrobione z naturalnych włókien stanowią wspaniałe dopełnienie każdego wnętrza.

Podsumowanie

Łącząc ze sobą dwa style – retro oraz boho – w aranżacji wnętrz, możemy uzyskać niezwykle ciepłe i unikalne wnętrza. Styl boho pełen swobody i luzu doskonale sprawdza się w połączeniu z mocnymi kolorami, jakie proponuje retro. Pomysłowe zestawianie detali i mebli z różnych okresów oraz wykorzystywanie naturalnych materiałów stanowi o urokliwości wnętrz w stylu retro oraz boho.