Praktyczne rozwiązania do przechowywania kosmetyków w łazience

Wnętrze

Praktyczne rozwiązania do przechowywania kosmetyków w łazience

Każda kobieta wie, że kosmetyki i gadżety do pielęgnacji są nieodłącznym elementem łazienki. Większość z nas posiada ich całkiem sporo, a ich przechowywanie czasem bywa problematyczne. Z jednej strony chcemy, aby były zawsze pod ręką, z drugiej zaś, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca i nie rzucały się w oczy. Właściwe przechowywanie kosmetyków ma nie tylko walor estetyczny, ale także wpływa na ich trwałość. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka praktycznych rozwiązań, dzięki którym przechowywanie kosmetyków w łazience będzie łatwiejsze i bardziej funkcjonalne.

  1. Skorzystal z dostępnych przestrzeni

Często podczas urządzania łazienki zapominamy o wykorzystaniu dostępnych przestrzeni. Warto tu pomyśleć o systemach do przechowywania kosmetyków na drzwiach lub bocznych ściankach szafek. Można też zainstalować półki lub szuflady pod umywalką. Jeśli chodzi o prysznic, dobrym rozwiązaniem są uchwyty mocowane do ściany – w zależności od potrzeb można przy nich zawiesić kosmetyki oraz ręczniki.

  1. Ustaw kosmetyki w segregatorach

Segregatory to sprawdzony sposób na uporządkowanie i przechowywanie drobiazgów. Dzięki nim kosmetyki są łatwo dostępne, a przede wszystkim zawsze w tym samym miejscu. Segregatory dedykowane dla kosmetyków i akcesoriów do makijażu oferowane są w różnych kształtach oraz wymiarach. Warto także zainwestować w kosmetyczne kufry i walizki – w ten sposób zawsze będziesz mieć wygodny dostęp do swoich ulubionych produktów kosmetycznych.

  1. Zainwestuj w kosmetyczne pojemniki

Jeśli w łazience nie masz już miejsca na dodatkowe półki lub segregatory, warto zainwestować w kosmetyczne pojemniki. W sklepach kosmetycznych dostępne są modele w różnych rozmiarach i kolorach, które można ustawić na blatach lub na półkach. Idealnie sprawdzą się tam, gdzie kosmetyki chcesz trzymać w jednym miejscu, np. podczas wykonywania makijażu.

  1. Wykorzystaj przestrzeń nad lustrem

Przestrzeń nad lustrem to miejsce, które często pozostaje niezagospodarowane. Dobrym rozwiązaniem może tu być zainstalowanie półek, na których będą znajdowały się kosmetyki, np. do mycia twarzy i zębów. Można tam także umieścić kosmetyki do włosów, jak lakiery, pianki czy gumki.

  1. Zrób porządek z datami przydatności

Ważną kwestią jest także dbałość o termin przydatności kosmetyków. Łatwo jest pogubić się w różnego rodzaju kremach, a przeterminowany kosmetyk może być nie tylko nieskuteczny, ale też szkodliwy dla skóry. Warto tu zainwestować w specjalne kosmetyczne etykiety, na których możemy opisać nazwę przeterminowanego produktu oraz datę kończącą jego ważność. W ten sposób unikniemy pomyłek oraz łatwiej będzie nam porządkować kosmetyki.

Podsumowując, istnieje wiele praktycznych rozwiązań, które ułatwią przechowywanie kosmetyków w łazience. Warto wykorzystać dostępne przestrzenie, korzystać z kosmetycznych segregatorów i pojemników, a także zadbać o termin przydatności produktów. Dzięki temu łazienka nie tylko będzie estetyczna, ale także bardziej funkcjonalna.