Pomysły na dekorację ścian w pokoju dziecka

Wnętrze

Dekoracja ścian w pokoju dziecka może być nie tylko estetycznym dodatkiem, ale także stanowić ważny element wspomagający rozwój malucha. Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów, motywów i dodatków, pomieszczenie to może stać się przyjaznym i kreatywnym miejscem dla dziecka. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak udekorować ściany w pokoju dziecka.

 1. Malowanie ścian
  Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na dekorację ścian w pokoju dziecka jest malowanie ich w wybrane kolory. Na rynku dostępne są farby bezpieczne dla dzieci, które nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia dziecka. Wybierając kolor, warto zwrócić uwagę na jego właściwości – ciepłe kolory (np. żółty, pomarańczowy, czerwony) pobudzają wyobraźnię i dodają energii, natomiast zimne (np. niebieski, fioletowy, zielony) wprowadzają spokój i relaks.

 2. Naklejki ścienne
  Naklejki ścienne to świetny sposób na szybką i łatwą zmianę wyglądu pokoju dziecka. Dostępne są w różnych motywach – od postaci z bajek po abstrakcyjne wzory. Warto zwrócić uwagę na jakość naklejek – dobrej jakości produkt będzie trzymać się ściany dłużej i nie będzie się odklejał.

 3. Tapety
  Tapety to kolejna propozycja na wystrój ścian w pokoju dziecka. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach, a także w wersji samoprzylepnej, co ułatwia ich montaż. Warto jednak pamiętać, że tapety mogą być droższe niż farba czy naklejki, a ich wymiana będzie bardziej pracochłonna.

 4. Ramki na obrazki
  Jeśli chcemy, by ściany w pokoju dziecka były bardziej personalne, możemy postawić na ramki na obrazki z wykonanymi przez nas czy dziecko pracami. Mogą to być rysunki, malowanki, wycinanki czy wydruki z ulubionych bajek. Ramki można umieścić na ścianie osobno lub stworzyć z nich kreatywną mozaikę.

 5. Półki z dekoracjami
  Ostatnią propozycją na dekorację ścian w pokoju dziecka są półki z dekoracjami. Mogą to być ozdoby w postaci pluszaków, lalek, samochodów czy misiów, które będą równocześnie pełnić funkcję elementów dekoracyjnych i zabawek. Półki można również wykorzystać do eksponowania zdjęć, trofeów sportowych czy innych pamiątek.

Podsumowując, dekoracja ścian w pokoju dziecka może być łatwym i przyjemnym zadaniem. Warto jednak pamiętać o odpowiednim doborze kolorów, jakości produktów oraz personalizacji wystrój pokoju, co z pewnością pozytywnie wpłynie nie tylko na jego estetykę, ale także na rozwój dziecka.