Jak urządzić balkon w miejskim stylu

Wnętrze

Balkon to idealne miejsce na relaksowanie się po ciężkim dniu w pracy lub szkole. Jest to również dobre miejsce, by poczuć bliskość natury. Dzisiaj podpowiemy wam, jak urządzić swoją przestrzeń balkonową w miejskim stylu. Przygotujcie się na porcję inspiracji!

 1. Planowanie przestrzeni balkonowej
  Pierwszym krokiem do stworzenia idealnego miejsca na balkonie jest uporządkowanie i zaplanowanie przestrzeni. W zależności od rozmiaru balkonu, należy zaprojektować jego aranżację tak, by była funkcjonalna i przytulna. Dobrym sposobem jest narysowanie planu na kartce papieru, gdzie w łatwy sposób można umieścić różne urządzenia oraz postawić różne rośliny.

 2. Meble w miejskim stylu
  Meble na balkon powinny być przede wszystkim wygodne, ale również pasować do miejskiego stylu. Najlepiej postawić na meble metalowe lub o prostych kształtach. W aranżacji balkonu powinna znaleźć się między innymi kanapa lub krzesła, stolik oraz półki, na których można postawić ozdoby czy kwiaty.

 3. Rośliny na balkonie
  Rośliny to nieodłączny element każdego balkonu. W miejskim stylu najlepiej postawić na rośliny, które będą dobrze prosperować na balkonie. W zależności od ekspozycji balkonu, można postawić na różne gatunki kwiatów i ziół. Dobrym pomysłem są również małe drzewka, które przydadzą się na zielonych terenach, oddzielająco balkon od miasta. W dalszej kolejności, warto udać się do sklepu ogrodniczego i wybrać kwiaty lub zioła, które pasują do miejskiego stylu. Najlepszym rozwiązaniem na małe balkony są wiszące donice, w których można postawić kwiaty, których nie ma gdzie posadzić na ziemi.

 4. Oświetlenie i dodatki
  Aby balkon w miejskim stylu był pełni funkcjonalny, powinien być oświetlony. Idealne będą tu lampki, które podkreślą klimat miejskiego balkonu. Dodatkowo, można postawić na prostą aranżację, w której kolorystyka będzie składać się z szarości i białego koloru oraz oparć się na minimalistycznej stylistyce. W tej kwestii pomoże także wykorzystywanie drewnianej dekoracji, takiej jak drewniane donice, które często występują w miejskim stylu.

 5. Kolorystyka balkonowa
  Kolorystyka balkonu powinna być spójna z całością wnętrza. W aranżacji miejskiego balkonu, dobrze sprawdzą się ciepłe kolorowe i odcienie zieleni, które będą tworzyć spójną całość. Można postawić też na kontrasty, które podkreślą klimat miejskiego balkonu. Dlatego warto zastanowić się nad doborem koloru mebli, oraz donic, tak, by pasowały one do reszty urządzeń. Ważne jest, aby wybrać dobrze zachowujące formę, odporne na wilgoć i słońce.

Urządzenie balkonu w miejskim stylu to nie lada wyzwanie, które wymaga sporo pomysłowości, ale z pewnością pozwoli na odprężenie, nawet na małej przestrzeni. Pamiętajmy, że dobierać trzeba meble, rośliny i dodatki do całości wnętrza i odczuć, jakie płyną z otoczenia.