Dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim

Wnętrze

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz cieszy się coraz większą popularnością. Charakteryzuje się on jasnymi barwami, minimalizmem i prostotą form. Jednak, aby osiągnąć efekt harmonijnej przestrzeni, warto zwrócić uwagę na dodatki, które staną się dopełnieniem całej aranżacji.

Piękne, miękkie tkaniny

W skandynawskim stylu dominują białe i szare ściany, drewniane podłogi i meble z litego drewna. Aby wprowadzić trochę ciepła do wnętrza, warto postawić na piękne, miękkie tkaniny. Wysokiej jakości, naturalne wyroby z wełny, lnu czy bawełny doskonale sprawdzą się jako narzuta na łóżko, poduszki czy zasłony. W ten sposób stworzymy przyjemny, przytulny klimat, który z pewnością odczujemy każdego wieczoru.

Klasyczne dodatki podkreślające styl skandynawski

W stylu skandynawskim stawia się na prostotę i minimalizm form. Dlatego też warto postawić na klasyczne dodatki, które wprowadzą harmonijny element do twojej przestrzeni. Możesz wybierać między minimalistycznymi wazonami, szklanymi świecznikami czy dekoracyjnymi ramkami na zdjęcia. Wprowadzenie takich dodatków pozwoli ci utrzymać spójność aranżacji i nie przesadzić z innymi ozdobami.

Dodatki z naturalnych materiałów

W stylu skandynawskim zwraca się uwagę na korzystanie z naturalnych materiałów. Aby w prosty sposób wprowadzić ten element do twoje przestrzeni, skorzystaj z dodatków wykonanych z naturalnego drewna, kamienia czy kompozytów ze słomy czy wikliny. W ten sposób stworzysz przyjemną, luźną przestrzeń, która nie tylko wygląda świetnie, ale daje nam poczucie harmonii.

Urocze dodatki w pastelowych kolorach

W stylu skandynawskim świetnie sprawdzą się też urocze dodatki w pastelowych kolorach. Mogą to być między innymi koc, poduszki czy zasłony, które będą stanowić doskonałe dopełnienie jasnej, minimalistycznej przestrzeni. Ponadto, delikatne pastele pozwolą dodać trochę subtelności i przyjemności do każdego pokoju, w którym się znajdą.

Lampy w stylu skandynawskim

W skandynawskiej aranżacji wnętrz duże znaczenie mają oświetlenie. Stawiamy na naturalne światło, dlatego też lampy powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Warto wybierać modele wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno czy tkaniny, które staną się interesującym elementem w aranżacji twojej przestrzeni.

Podsumowanie

Skandynawski styl aranżacji wnętrz to prostota, jasne kolory oraz minimalizm form. Jednak, aby osiągnąć harmonijny efekt warto zwrócić uwagę na odpowiednie dodatki, które będą stanowić dopełnienie całości. Warto postawić na naturalne tkaniny, klasyczne dodatki czy elementy wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki temu twoja przestrzeń będzie przyjemna, pełna i harmonijna, a ty będziesz się czuł w niej wyjątkowo komfortowo.