Wnętrza industrialne a minimalistyczne – surowość w czystej formie

Wnętrze

Wnętrza insustrialne i minimalistyczne – surowość w czystej formie

W dzisiejszych czasach, kiedy życie nabiera tempa i ciągle mamy wiele rzeczy do zrobienia, mnóstwo ludzi woli wracać do domu, aby odpocząć i zrelaksować się. Koncepcja minimalistyczna wnętrz jest aktualnie bardzo popularna, a wnętrza industrialne także szybko zyskują na popularności. Te style połączone razem tworzą spektakularne wnętrza. W artykule tym omówimy, jak połączyć te dwa style w celu stworzenia surowego, ale przytulnego domu.

Zacznijmy od czegoś prostego – zainspirowaj się przemysłowymi materiałami.
Przemysłowe wnętrza znane są z wykorzystania naturalnych materiałów, takich jak beton, stal, szkło i drewno. W połączeniu z meblami i dodatkami z metalu, przemysłowy wygląd uwydatnia chłodne elementy wnętrza. Minimalistyczny styl to takie wnętrze, w którym zdominowane są głównie kolor biały, szarości, a także beże oraz drewno na podłodze. Minimalizacja kolorów i faktur pozwala, aby meble i elementy wystroju wnętrza w odważny sposób przyciągnęły uwagę.
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić ciepłe odcienie kolorów na ścianach, takie jak beż, czy grafit. Można to zrobić za pomocą stonowanej cegły na ścianach lub meblach z rustykalnego drewna.

Wprowadź przemysłowe akcenty.
W sklepach można znaleźć bardzo dużo elementów dekoracyjnych, które w niebanalny sposób ozdobią nasz dom. Przemysłowe akcenty, takie jak metalowe regały i ramy na zdjęcia, elementy oświetlenia przypominające te w warsztatach, zamki z klamkami, fabryczne regały, a także puste płótna w metalowych ramach będą idealnymi dodatkami w minimalistycznym mieszkaniu.

Stwórz surowe elementy architektoniczne.
Surowe elementy architektoniczne to wyjątkowe dodatki dla minimalistycznych wnętrz. Wiele osób lubi betonowe i ceglane ściany, dzięki którym wnętrze nabiera niebanalnego wyglądu. Jeśli interesują nas takie rozwiązania, należy pamiętać, że nie można jej przesadzić.

Minimalizm i przemysł mają jedno wspólne – oba cenią sobie proste, ale funkcjonalne formy. Łącząc je razem, możemy osiągnąć szykowne i modne wnętrze, które będzie równocześnie utrzymane w minimalistycznym stylu. Ceny tego typu mebli i dekoracji zaczynają od 50 złotych, co oznacza, że na eleganckie przemysłowe elementy dekoracji stać każdego.

Wnętrze zdecydowanie dla odważnych.
Wnętrza przemysłowe można od razu kojarzyć z fabrykami i magazynami. Taka estetyka jednak niekoniecznie będzie pasować do każdego. Ludzie, którzy preferują przemyślane, subtelną elegancję muszą w tym wypadku nieco poszukać. Jednak w przypadku ludzi, którzy cenią sobie nowoczesny design, industrialne wnętrza, będą idealnym rozwiązaniem.

Podsumowanie
Minimalizm to obecnie bardzo modna koncepcja w świecie designu, która pozwala nam na osiągnięcie prostoty oraz ładu i składu w naszym domu. Bardzo dobrą wprowadzeniem do minimalizmu jest połączenie go z przemysłowością, dzięki czemu nasze wnętrza nabiorą surowości i funkcjonalności. Przemysłowe elementy w minimalistycznym stylu pozwolą nam na stworzenie spójnego i nowoczesnego klimatu, który spełni nasze wymagania w kwestii designu wnętrz.