Trendy w aranżacji wnętrz 2023 – nowe inspiracje

Wnętrze

Zapomnij o nudnych salonach i sypialniach! Trendy w aranżacji wnętrz przemijają równie szybko, co na wybiegach mody. Chcąc dotrzymać kroku nowym trendom wystarczy kilka modyfikacji we wnętrzu.

 1. ZETKNIĘCIE Z NAUKĄ
  Wraz z nadchodzącym rokiem w aranżacji wnętrz trendy będą mocno ściśle związane z nauką. To właśnie funkcjonalność i ergonomia przyczynią się do sukcesu nowoczesnych mieszkań. Wnętrza będą bardziej przemyślane, stosownie wyposażone w meble i akcesoria, które przyczynią się do zwiększenia komfortu mieszkańców.

 2. NOWOCZESNY CIEKAWY DESIGN
  Przestronne, otwarte i eleganckie wnętrza zawsze były postrzegane jako cechy luksusowych apartamentów, ale wraz z pojawieniem się nowych trendów, funkcjonalność i wyjątkowy design będą kluczowe. Elementy industrialnej stylistyki w połączeniu z nowoczesnymi technologiami stworzą niesamowite wnętrza. Prosta forma, przytulne tapety i ciekawe wzory zapewnią przytulność i wyjątkowy klimat – trochę nostalgii po wyjątkowych latach 80-tych.

 3. NATURALNY STYL
  Jeśli lubisz żywe kolory i wzory, to ten trend z pewnością przypadnie Ci do gustu. W aranżacji wnętrz zaczniemy zauważać coraz więcej zieleni, drewnianych mebli i tkanin, a także rozmaitych motywów związanych z naturą. Wszystko po to, aby zaoferować spokojne i naturalne miejsce, które wprowadzi spokój i równowagę do naszego życia. Drewniane meble, naturalne tkaniny, kwiaty, rośliny – to wszystko może wprowadzić do mieszkania żywą, rozwinęła tematykę mody na minimalistyczne wnętrza oraz modę na wypoczynek w domu.

 4. KOLOR STACKING
  Termin “stacking” jest obecnie szeroko stosowany w świecie mody, a teraz przeniósł się również do aranżacji wnętrz. Chodzi o efekt stosowania wielu, różnych kolorów, tekstur i faktur, które tworzą unikalne i dynamiczne wnętrza. Dzięki kolorowemu stackingowi, wnętrza będą wyjątkowo wyraziste, mające własny charakter i osobowość.

 5. WZORY ODWAŻNE I GEOMETRYCZNE
  Ostatni trend, który pozwoli nam ujrzeć nowy styl w aranżacji wnętrz w 2023 roku, to dominacja wystawnych i odważnych wzorów geometrycznych. Wiele mieszkań będzie gościć w swoich pomieszczeniach kolorowe, geometryczne wzory. Wzory te będą pojawiać się nie tylko na tapetach, ale również na poduszkach, obrusach czy falbankach firanek. To, co wydawało się zbyt odważne i zbyt jaskrawe, teraz znalazło swoje miejsce we wnętrzach.

Podsumowując, trendy w aranżacji wnętrz 2023 r. to przede wszystkim zdrowy rozsądek, połączony z kreatywnym designem i naturalnymi materiałami. Oddajmy się swojej wyobraźni i czerpmy z nowych inspiracji, kreując wspaniałe i niepowtarzalne miejsca do życia.