Jak stworzyć przytulny kącik relaksacyjny – porady i inspiracje

Wnętrze

W dzisiejszych czasach, gdy wiele osób boryka się z problemami związanymi ze stresem, zawsze warto znaleźć czas na relaks i wyciszenie. Jednym ze sposobów na to jest stworzenie przytulnego kącika relaksacyjnego w swoim mieszkaniu. W artykule przedstawimy porady i inspiracje dotyczące tego, jak stworzyć taki kącik.

 1. Wybór odpowiedniego miejsca

Pierwszym krokiem do stworzenia przytulnego kącika relaksacyjnego jest wybór odpowiedniego miejsca w domu lub mieszkaniu. Może to być np. narożnik pokoju, wysepka kuchenna albo balkon. Istotne jest, aby miejsce to było ciche, dobrze oświetlone i wygodne do siedzenia.

 1. Stylowe meble i dodatki

Kolejnym krokiem jest wybór stylowych mebli i dodatków, które sprawią, że kącik relaksacyjny będzie wyglądał pięknie i przyjemnie dla oka. Dobrze dobrana kanapa lub fotel z miękkimi poduszkami, przytulny pled na nogi, stolik kawowy i świeczki tworzą przyjemną atmosferę.

 • Kanapa lub fotel z miękkimi poduszkami
 • Przytulny pled na nogi
 • Stolik kawowy
 • Świeczki
 1. Odpowiednie oświetlenie

Ważną kwestią podczas tworzenia kącika relaksacyjnego jest również odpowiednie oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jest miękkie, ciepłe światło, które wprowadzi do przestrzeni przytulną atmosferę. Można użyć lampki stojącej albo kinkietu, który pozwoli na regulację intensywności światła.

 1. Rośliny i natura

Dodatkiem, który wprowadzi do kącika relaksacyjnego jeszcze większy spokój i harmonię, będą rośliny i elementy związane z naturą. Rośliny, jak np. fikus czy dracena, oczyszczają powietrze i wprowadzą do wnętrza trochę zieleni, a dekoracje nawiązujące do natury, jak np. kamienie czy muszle, przypomną nam o spokoju, który odnajdziemy w naturze.

 • Rośliny, np. fikus czy dracena
 • Dekoracje nawiązujące do natury, np. kamienie czy muszle
 1. Muzyka i aromaterapia

Ostatnim elementem, który zachwyci nas w kąciku relaksacyjnym, będzie muzyka i aromaterapia. Dobrze dobrane dźwięki, jak np. delikatne dźwięki pianina lub szumu morza, pozwolą nam się jeszcze bardziej zrelaksować, a odpowiednio dobrany zapach, jak np. lawenda czy mięta, wprowadzi nas w stan spokoju.

Podsumowując, stworzenie przytulnego kącika relaksacyjnego to doskonały sposób na odprężenie i odpoczynek w swoim mieszkaniu. Wystarczy odpowiednio dobrać miejsce, meble, oświetlenie, rośliny, naturalne dekoracje, muzykę i zapach. Po takim relaksacyjnym czasie, na pewno poczujemy się lepiej i odprężeni.